Protetyka

PROTETYKA

Oferujemy Państwu wysokiej jakości usługi protetyczne. Nasze zabiegi protetyczne objęte są gwarancją, a każdy pacjent otrzymuje od nas stosowny certyfikat.

Najwyższej jakości materiały

W swojej pracy nie uznajemy kompromisów, dlatego używamy zawsze materiałów stomatologicznych wysokiej jakości, dzięki czemu nasi pacjenci mogą mieć pewność, że ich zęby będą wyglądać tak jak powinny i będą mogli się nimi cieszyć przez długie lata. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam wykonywać najtrudniejsze zabiegi protetyczne.

Stomed - Strona główna - Dentysta wraz z asystentką uśmiechają się i pokazują znak OK
Obraz autorstwa artursafronovvvv na Freepik

Licówki

Nasi doświadczeni specjaliści zadbają o twój zdrowy i piękny uśmiech, o którym zawsze marzyłeś. Dzięki licówkom możliwe jest stworzenie pięknego uśmiechu w pełni dostosowanego do twarzy, zamaskowanie niedoskonałości takie jak pęknięcia szkliwa czy zniwelowanie przerwy między zębami. Licówki to nic innego jak małe ceramiczne listki, które przyklejane są do przednich warstw zębów.

Zalety licówek:

  • Możliwość zamaskowania pęknięć na szkliwie zębów
  • Pozbycie się przerwy między zębami
  • Naprawa ukruszonych zębów
  • Korekcja źle rozwiniętych zębów

Wypełnienia inlay/onlay

Wypełnienia te stosujemy w przypadku gdy ząb został w dużej mierze zniszczony i dzięki temu jesteśmy w stanie wzmocnić ząb, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko jego dalszego uszkodzenia. Zabieg ten zapewnia twardość i wytrzymałość podobną jaką posiada zdrowy ząb. Kolejną zaletą jest dokładna odbudowa kształtu zęba ze wszelkimi guzkami i bruzdami oraz dokładne wypełnienie zęba.

Korony

Umożliwiają odbudowę pełnego uzębienia w przypadku znacznych ubytków wynikających z uszkodzenia czy zaawansowanej próchnicy. W metodzie tej stosujemy korony pełnoceramiczne i inne.

Korony na implantach

Wykorzystując najnowocześniejsze metody dostępne na rynku oferujemy naszym pacjentom możliwość wszczepienia implantu i na nim odbudowanie korony zębowej.

Mosty

Jeżeli pacjent posiada jeden lub więcej ubytków zębowych wówczas możemy zastosować most protetyczny. Polega on na wykorzystaniu zdrowych zębów jako filarów a brak uzupełnia przęsło uformowane w kształcie zębów.

Most protetyczny

Protezy

To powszechnie stosowana metoda uzupełnienia braków zębowych. Najczęściej stosujemy protezy akrylowe lub szkieletowe. Naszym pacjentom polecamy stosowanie protez szkieletowych, ponieważ są one lepszej jakości, bardziej funkcjonalne oraz umożliwiają lepsze odczuwanie doznań smakowych.