Profilaktyka

PROFILAKTYKA

Naszym pacjentom oferujemy zabiegi profilaktyczne, które stanowią uzupełnienie codziennych czynności związanych z higieną jamy ustnej. Jeżeli chcemy cieszyć się zdrowymi zębami przez długie lata musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Używać preparatów, które w swoim składzie zawierają fluor

Dbać o prawidłową higienę jamy ustanej

Odpowiednio się odżywiać, ograniczając w swojej diecie cukier

Wizyty kontrolne dwa razy w roku

Dzięki działaniom profilaktycznym możemy uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z bólem zębów, jak również czas, który spędzimy na fotelu dentystycznym oraz rzecz którą najbardziej odczujemy czyli koszty.

W STO-MED mogą Państwo liczyć na fachową pomoc w temacie profilaktyki. Naszym pacjentom doradzamy jak postępować, aby jak najdłużej mogli się cieszyć swoimi zdrowymi zębami. Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiednich preparatów do higieny jamy ustnej, jak również pokażą jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o jamę ustną.

Ikona arkusza wpisana w koło

Badania kontrolne

Podczas badań kontrolnych, które powinny się odbywać co 6 miesięcy kontrolujemy: stan uzębienia, możemy wykryć próchnicę lub inne nieprawidłowości w jamie ustnej. Im szybciej zostaną one zdiagnozowane tym mniejsze będą nieprzyjemności związane z ich wyleczeniem, krótszy czas leczenia, mniejszy ból, a co za tym idzie leczenie jest dużo tańsze.

Ikona zęba wpisana w koło

Usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny to między innymi bakterie, które nie zostały usunięte i w związku z tym powstała zmineralizowana płytka. Jest ona na tyle twarda że nie da się jej usunąć zwykła szczoteczką. Następstwem powstałego kamienia nazębnego jest próchnica, choroby dziąseł. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie pozbywać się kamienia. Usuwanie kamienia nazębnego jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem, który oprócz walorów zdrowotnych poprawia również estetykę zębów.

Ikona szczoteczki do zębów wpisana w koło

Fluoryzacja

Zabieg ten polega na pokryciu zębów specjalnym preparatem z dużą zawartością fluoru, który chroni szkliwo zębów, a co za tym idzie zmniejsza powstawanie kamienia nazębnego, zapobiega powstawaniu próchnicy oraz wzmacnia zęby. Fluoryzacja powinna być wykonywana co pół roku np. przy okazji wizyt kontrolnych.