UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

 (52) 349 53 13

 stomedgabinet@stomed.eu

  • STO-MED od lat wysoka jakość usług i nowoczesny sprzęt
    STO-MED od lat wysoka jakość usług i nowoczesny sprzęt

 

Naszym pacjentom oferujemy zabiegi profilaktyczne, które stanowią uzupełnienie codziennych czynności związanych z higieną jamy ustnej. Jeżeli chcemy cieszyć się zdrowymi zębami przez długie lata musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

 

1.       Dbać o prawidłową higienę jamy ustanej

2.       Wizyty kontrolne dwa razy w roku

3.       Używać preparatów, które w swoim składzie zawierają fluor

4.       Odpowiednio się odżywiać, ograniczając w swojej diecie cukier

 

Dzięki działaniom profilaktycznym możemy uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z bólem zębów, jak również czas, który spędzimy na fotelu dentystycznym oraz rzecz którą najbardziej odczujemy czyli koszty.

 

 

W STO-MED mogą Państwo liczyć na fachową pomoc w temacie profilaktyki. Naszym pacjentom doradzamy jak postępować, aby jak najdłużej mogli się cieszyć swoimi zdrowymi zębami. Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiednich preparatów do higieny jamy ustnej, jak również pokażą jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o jamę ustną.

 

 

Badania kontrolne

Podczas badań kontrolnych, które powinny się odbywać co 6 miesięcy kontrolujemy: stan uzębienia, możemy wykryć próchnicę lub inne nieprawidłowości w jamie ustnej. Im szybciej zostaną one zdiagnozowane tym mniejsze będą nieprzyjemności związane z ich wyleczeniem, krótszy czas leczenia, mniejszy ból, a co za tym idzie leczenie jest dużo tańsze.

 

Usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny to nic innego jak bakterie, które nie zostały usunięte i powstała zmineralizowana płytka, która stwardniała. Jest ona na tyle twarda że nie da się jej usunąć zwykła szczoteczką. Następstwem powstałego kamienia nazębnego jest próchnica, choroby dziąseł. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie pozbywać się kamienia. Usuwanie kamienia nazębnego jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem, który oprócz walorów zdrowotnych poprawia również estetykę zębów.

 

Fluoryzacja

Zabieg ten polega na pokryciu zębów specjalnym preparatem z dużą zawartością fluoru, który chroni szkliwo zębów, a co za tym idzie zmniejsza powstawanie kamienia nazębnego, zapobiega powstawaniu próchnicy oraz wzmacnia zęby. Fluoryzacja powinna być wykonywana co pół roku np. przy okazji wizyt kontrolnych.