Implantologia

IMPLANTOLOGIA

To dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii i jednocześnie najnowocześniejsza. Dzięki implantologii możemy się cieszyć pięknym, kompletnym uśmiechem przez długie lata. Implanty zębów cieszą się ogromną popularnością, ponieważ dają bardzo dużą skuteczność (sięga aż 97%). Są to również bardzo trwałe zabiegi.

Dentysta prezentuje implant zęba na swojej pacjentce
Obraz autorstwa Holiak na Freepik

Dlaczego warto stosować implanty:

  • Zachowują się jak własne zęby. Jest to zasługa tytanu, który sprawia, że implant zrasta się z kością.  
  • Daje poczucie komfortu, którego pacjenci nie uświadczą w przypadku stosowania protez ruchomych.
  • W przypadku stosowania implantów nie ma potrzeby naruszania zębów sąsiadujących jak w przypadku rozwiązań protetycznych.
  • Charakteryzują się wysoką estetyką dzięki czemu można uzyskać nienaganny uśmiech.
  • Poprawiają, a co za tym idzie, odmładzają wygląd twarzy poprzez podparcie warg i policzków.

W naszej klinice stosujemy implanty dobrej jakości renomowanych niemieckich i szwajcarskich firm. Dzięki temu mają Państwo pewność, że otrzymują produkt wysokiej jakości.

Etapy leczenie implantologicznego

  1. Pierwszym krokiem w leczeniu implantologicznym jest konsultacja ze stomatologiem i zaplanowanie dalszych działań implantologicznych.
  2. Drugim etapem jest już wszczepienie samego implantu w miejsce brakującego zęba.
  3. Ostatnim etapem jest już odbudowa korony zębowej.

W leczeniu implantologicznym wykorzystywany jest tytan, a dokładnie tytanowe śrubki które wkręcane są w miejsce usuniętego zęba. Dlaczego tytan? Ponieważ jest on bardzo wytrzymały i obojętny dla organizmu przez co może zrosnąć się z kością. Do tytanowego implantu mocowana jest korona zęba dzięki czemu przywraca się naturalne funkcje zęba, jego wygląd oraz kształt.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi implantologicznemu?

Ponieważ ząb wygląda identycznie jak nasze naturalne uzębienie, a implant odtwarza funkcje korzenia zębowego. Implanty są obecnie najskuteczniejszą metodą odbudowy braków w uzębieniu, są trwalsze, estetyczne, po prostu najlepsze.